!!! Nikdo není tak slabý, aby nemohl pomáhat druhým !!!

Srpen 2015

Piš

21. srpna 2015 v 16:37 | Pavel Pabián |  Básničky
Piš...
Říkali mi - piš
a něco veselýho
A tak jsem psal
občas...
o chlastu a o muzice,
o holkách, indiánech
a nenávisti k válce,
pak taky o světě, přírodě a politice...
Později o svobodě, pravdě, víře, Bohu...
o boji se Zlým v sobě,
o naději, jistotě, spravedlnosti,
suveréně...bezohledně...
A pak o lásce, pokoře i prohře,
o životním cíli,
výhledově...
A o touze, hledání a pochybách,
taky trochu o sexu, prachách a snech,
o depresích, myšlenkách na konec,
o pravici a levici
a že když dobro činíš,
nemá jedna hledět na druhou,
jo a o blues, komunistech a judaismu...
O trablech s ženskou, nadšení z dítěte
a stovkách cigaret,
vdechnutých po nocích
O...
No a teď přeskočil jsem padesát
a lidi říkaj - piš
a něco veselýho
Ale, co mám psát?
Že stále tápu?
Že hledám řád?
Že čím víc vím a věcem rozumím,
tím víc se ptám?
A stejně píšu...
o pěkným večeru
v němž blues se odráželo od stěn
a jak chutnalo mi pívo...
O volbách, demokracii a budoucnosti,
kamarádech, daních a mámě...
O životě, co se mnou mává
a pěkně do mě šije...
V klidu mě nechává,
zda jsou to sračky nebo poezie
Piš...tak píšu,
občas...

Oslava padesátin v Rajčeti

19. srpna 2015 v 23:23 | Pavel Pabián |  Galerie

ZŠ Velký Šenov 2015

19. srpna 2015 v 23:08 | P.Pabián |  Galerie

Nejleší přednáška

19. srpna 2015 v 23:01 | P.Pabián |  Ohlasy z přednášek
Nejlepší přednáška
8. B se v pátek 13. února zúčastnila přednášky P. Pabiána na téma Drogy, sex a vztahy. Tato přednáška se na naší škole konala v rámci plánu primární prevence, kterou má na naší škole na starost Mgr. Filip Kadeřábek. Úkolem primární prevence je předcházet patologickým jevům a problémovému chování u žáků. Pan Pabián již naši školu navštívil několikrát a vždy má se svou přednáškou u dětí úspěch. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ve své třídě jsem žáky požádala o sepsání několika bezprostředních dojmů a zde bych jich několik ráda ocitovala. Vzhledem k tomu, že v některých ohlasech se děti zmiňovaly i o důvěrných detailech z jejich osobního života, byly texty anonymní, a tak neuvádím u jednotlivých citací jména.
Mgr. Alena Müllerová
Ohlasy žáků 8. B na přednášku P. Pabiána:
…bylo to poučné, měl jsem pocit jako by pan Pabián věděl ke komu přímo mluvit. Ukázky byly hezké, dobře zpracované. Doufám, že něco takového se bude opakovat i příští rok…
…mně osobně se přednáška líbila. Pán byl velmi charismatický, milý. Bylo to velmi působivé a hodně přesvědčivé. Také v některých částech hodně dojemné. Kdybych měl jít znova, šel bych klidně i několikrát. Už se strašně těším na další rok na další zajímavou přednášku…
…přednáška byla silně emotivní, i já jsem uronil pár slz. Nejvíce se mi líbila ta druhá část, a to ty skutečné příběhy ze života…
…přednáška byla úžasná. Líbilo se mi, že byla vtipná, zajímavá a velice emocionální. Musel jsem se opravdu držet, abych nezačal brečet. Líbilo se mi, že pán, co přednášel, měl zkušenosti s věcmi, o kterých mluvil a věděl, o čem mluví. Povídal nám nejen o svém životě, ale pouštěl nám také různá videa a ukazoval fotografie. Zatím nejlepší přednáška v mém životě, jen škoda, že byla tak krátká a hrozně rychle utekla.
…mě hrozně dojalo to s tím "otcem roku", v hlavě mi problesklo, že já takového otce mít nikdy nebudu… Ta přednáška za to stála, všem se asi v hlavě rozsvítilo. Pan Pabián má můj obdiv.
…myslím, že 35 Kč bylo hodně málo za tak úžasnou přednášku. Moc jsem se bavila a také koukala, kolik spolužáků pan Pabián dojmul.
(z ohlasů žáků 8.B na přednášku P.Pabiána - Drogy, sex a vztahy)

Preventivní povídání s rodiči dětí na ZŠ aneb Co ohrožuje naše děti?!?

19. srpna 2015 v 22:59 | P.Pabián |  Témata přednášek
Preventivní povídání s rodiči dětí na ZŠ
aneb
Co ohrožuje naše děti?!?

Vzhledem k tomu, že v minulosti jsem dvakrát na požádání podobně zaměřenou přednášku pro rodiče měl a nedávno jsem byl znovu na toto dotazován, rohodl jsme se, zařadit do své nabídky obecnou preventivní přednášku pro rodiče dětí ze základních škol. Neočekávám "masový zájem", neboť jsem si vědom organizační náročnosti (tedy svolat a shromáždit v odpoledních či večerních hodinách rodiče do budovy ZŠ), ale vím také, že existují školy, které mají nadstandartní vztahy s rodiči a zároveň zájem o nadstandartní aktivity, jež o mnoho přesahují povinnosti školy vůči svým žákům a jejich rodičům. Něčím podobným by tato přednáška měla být.

Obsahem besedy je především upozornění na to, co nejvíce ohrožuje naše děti v dnešní společnosti a na největší rizikové faktory v období dospívání (např. drogy, sekty, násilí, nebezpečí spojená se sexualitou/znásilnění, promiskuita, zneužívání, pornografie, kyberšikana.../, AIDS, poruchy příjmu potravy, sebepoškozování, samota..., ale také povzbuzení rodičůk vědomí své důležitosti a nezastupitelnosti a několik rad z oblasti výchovy.

Stejně jako u všech přednášek, které dělám, také zde vycházím z mnohaletých zkušeností z práce s dětmi a mládeží a komunikace s nimi, takže vše co říkám je více než pouhou teorií či podáním informací. Každé slovo se opírá o skutečné příběhy skutečných lidí. Mým cílem není poučovat, nýbrž dělit se o zkušenosti a zejména povzbuzovat!

Pokud by se našel organizátor, může být přednáška realizována také v různých kulturních zařízeních, jako obecná přednáška pro rodiče pod názvem - "Co ohrožuje naše děti".

Technické požadavky: možnost připojení notebooku k projektoru + plátno, bílá zeď (není
nutné, přednáška je možná i bez promítání či jen s počítačem)

Délka: podle možností a zájmu, ale minimálně 60min

Cena: smluvní podle okolností (délka, počet posluchačů, časová náročnost, obsah,
s projekcí nebo bez, atd.), základní minimum - 900Kč + náklady na dopravu

Je možné se domluvit na konkrétní podobě přednášky, dle vašich požadavků.
Těším se na případnou spolupráci!

Pavel Pabián
mob: 728 370 174