!!! Nikdo není tak slabý, aby nemohl pomáhat druhým !!!

Ohlasy ze škol

12. března 2009 v 10:19 | Pavel Pabián |  Ohlasy z přednášek
ČERVEN 2009
Za tu Vaši besedu na naší škole jsem velice rád. Nejdřív jsem si říkal, že to bude asi zase jenom nějaké tlachání o tom, že alkohol škodí zdravý, způsobuje cirhózu jater a zánět hepatocytů, drogy způsobují těžkou závislost atd… Zkrátka že se po stopadesáté dovím to, co už vím, ale ta Vaše beseda byla úplně jiná, skoro se až stydím za to, jak jsem ji ze začátku odsoudil, ačkoliv jste ještě ani nezačal mluvit. Byla ale skvělá a myslím, že na ni do smrti nezapomenu. Myslím, že byla účinnější než všechny ty nesčetné snahy učitelů, když nás posadí za počítač a řeknou: Přečtěte si něco o tom, jak drogy neblaze působí na organizmus člověka.Vy jste úžasný člověk a já hrozně závidím těm, kdo Vás normálně potkávají v běžném životě, protože takových lidí jako jste Vy je jen velmi málo. No…. Už skoro brečím… ani nevím proč...
kluk, Česká Lípa
Dnešní školní den obzvlášnila přednáška na téma sex, vztahy a AIDS . Tématem nás prováděl pan Pavel Pabián, lektor nadace ACET zabývající se prácí s lidmi nakažeými HIV. Bylo to působivé, pán prostě uměl mluvit, uměl to podat a bylo cítit, že mluví upřímně. Zatímco chvíli se třída svíjela v křeči smíchu, jindy jsme včetně pana lektora měli slzy na krajíčku..Vyprávěl skutečné příběhy lidí, kteří se nakazili, popisoval práci s nimi, ukazoval jejich fotografie(některých před tím, než podlehli banální nemoci, se kterou se nedokázala jejich imunita vypořádat..)


Pak jsme měli místo dvouhodinovky fyziky a hodiny zemáku přednášku s názvem AIDS SEX A DROGY. Přednášel nám pan Pavel Pabián. Je to křesťan, ale přednáška byla fakt úplně skvělá a místama i dost dojemná a smutná a nebo naopak veselá :-).

Klíše - Do 13. patra vysokoškolských kolejí na Klíši zavítal lektor mezinárodní křesťanské organizace Acet Pavel Pabián.
Svým vyprávěním ze života a o práci s lidmi nemocnými AIDS dokázal u posluchačů vyvolat salvy smíchu, které se střídaly s hrobovým tichem.

Koho znám osobně :
Pavel Pabián
tohohle pána znám dokonce osobně, protože u nás měl jednou přednášku a můžu říct, že je to velmi moudrý pán :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama